Producenci

Facelia błękitna nasiona 50g - TORAF

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2,90 zł 2.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: B6F7-27625

Opis

FACELIA BŁĘKITNA NASIONA 50g - TORAF

Facelia błękitna to doskonała jednoroczna roślina poplonowa. Nie posiada szczególnych wymagań, co do jakości podłoża, dlatego z powodzeniem uprawiać ją można nawet na mało żyznych mocno wyeksploatowanych terenach. 

Facelia jest rośliną miododajną, która pięknie kwitnie tworząc błękitno-fioletowe kwiatostany przywabiające pszczoły i inne pożyteczne owady. Poprzez rozbudowany system korzeniowy roślina ta potrafi transportować cenne składniki odżywcze z głębszych warstw podłoża. Zdolność gromadzenia substancji odżywczych w częściach nadziemnych rośliny sprawia, że facelia błękitna jest doskonałą rośliną poplonową, którą uprawia się na tzw. „zielony nawóz”.

Facelia błękitna uznawana jest również za roślinę fitosanitarną, gdyż pozwala ograniczyć liczebność mątwika burakowego w glebie. Jest też rośliną odporną na choroby i atak szkodników. 

Facelia błękitna cechuje się krótkim okresem wegetacji (do ok. 3,5 miesiąca w zależności od pogody). Wschodzi równomiernie i obficie. Docelowo roślina osiąga do 50 cm, tworzy przy tym piękne błękitno-fioletowe kwiatostany, które nie tylko cieszą oko ale również stanowią pożytek dla pszczół i innych zapylaczy. Potrafi kwitnąć do 8 tygodni. 

Facelia błękitna właśnie ze względu na łatwość w uprawie oraz niskie wymagania co do jakości podłoża jest chętnie wybieraną rośliną miododajną do zakładania pożytków dla pszczół i innych zapylaczy.

Średnia wydajność średnia miodowa facelii błękitnej wynosi 300 kg/ha. 

Czynnikiem warunkującym wydajność miodową tej rośliny jest termin wysiewu. 

  • Firma: TORAF
  • Rodzaj nasion: FACELIA BŁĘKITNA
  • Waga: 50g
  • Wysiew: III - IV

Sprawdzone nasiona:

  • oferowane nasiona są testowane przez firmę TORAF w laboratorium pod względem zdolności kiełkowania oraz ogólnej jakości nasion
  • czystość nasion oraz ich wilgotność
  • procedury testów zgodne z ISTA (Międzynarodowy Związek Oceny Nasion)

Bezpieczne zakupy nasion:

  • Torebki nasion oferowane na naszych aukcjach posiadają datę ważności i nr partii na opakowaniu gwarantujemy jakość i oryginalność nasion.
  • Testowane przez firmę TORAF w laboratorium
  • Dostosowane do warunków uprawy w naszej strefie klimatycznej oraz często uprawianych przez producentów towarowych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl